2019.02.08
Lech 1:2 Zagłębie L.: Co się odwlecze, to nie uciecze
TAGI: Lech Poznań / LOTTO Ekstraklasa / KGHM Zagłębie Lubin / 2018/2019 /

W drugim tegorocznym starciu Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Lecha Poznań 2:1. Wynik otworzył Christian Gytkjær, a do wyrównania doprowadził Filip Starzyński. Mimo że mecz obfitował w wiele zwrotów akcji, gola na wagę trzech punktów dla Miedziowych w ostatniej minucie spotkania zdobył zawodnik… gospodarzy – Nikola Vujadinović.

W pierwszej części spotkania obie ekipy szły cios za cios. Świetną sytuację stworzyli gospodarze. Po dośrodkowaniu João Amarala, piłka trafiła do Vernona de Marco, a jego uderzenie czubkami palców obronił Konrad Forenc. Z drugiej strony zaskakującą decyzję o strzale podjął Bartłomiej Pawłowski, jednak futbolówka minimalne minęła bramkę.

Po zmianie stron po uderzeniu Macieja Gajosa futbolówka odbiła się od słupka, później nieszczęśliwie od pleców golkipera Zagłębia, a do niej do niej dopadł Duńczyk i otworzył wynik. Zawodnicy Lecha nie cieszyli się długo z prowadzenia. Po kilku minutach Filip Starzyński wykorzystał zamieszanie i na wślizgu wpakował piłkę do siatki. Później mógł zdobyć swojego 25. gola z jedenastki w Ekstraklasie, lecz znakomicie interweniował Jasmin Burić. Kiedy wydawało się, że mecz się zakończy podziałem punktów, w ostatniej minucie po akcji w polu karnym Lecha, Nikola Vujadinović pechowo skierował piłkę do własnej bramki, tym samym zapewniając gościom komplet oczek.

Pogoń 1:1 Górnik - Lider zatrzymany