STRONA OFICJALNA
2018.03.11
Lech - Jagiellonia: Pogrom w hicie
TAGI: Lech Poznań / Jagiellonia Białystok / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

W hicie 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy trzeci Lech Poznań grał z liderującą Jagiellonią Białystok. Wszyscy spodziewali się emocjonującego starcia, ale mało kto przewidział, że padnie tak wysoki wynik - Kolejorz wygrał aż 5:1.

Lepiej zaczęli goście, którzy od początku ustawieni byli w wysokim pressingu i starali się wyprowadzać szybkie ataki. Krótko po pierwszym gwizdku Roman Bezjak wykorzystał wahanie jednego z obrońców i oddał mocny strzał z ostrego kąta. Ta akcja nie skończyła się dla białostoczan powodzeniem, w odróżnieniu od kontrataku z 18. minuty. Wtedy na środku boiska piłkę odebrał Przemysław Frankowski i od razu ruszył do przodu. Gdy znalazł się już w szesnastce, zgrał do Arvydasa Novikovasa, a ten pewnie wykorzystał okazję.

 

Stracona bramka podrażniła poznaniaków, którzy przystąpili do ofensywy. W 25. minucie po zamieszaniu blisko linii bramkowej Mario Situm umieścił futbolówkę w siatce, lecz gol nie został uznany. Niedługo później Lech doczekał się jednak wyrównania. Po 39. minutach gry Christian Gytkjaer zrobił użytek z dośrodkowania i celnie uderzył głową.

 

Druga połowa zaczęła się od dużej przewagi gospodarzy. Kolejny gol wisiał w powietrzu i faktycznie padł w 54. minucie, gdy Emir Dilaver trafił po rzucie rożnym. Wtedy rozwiązał się worek z bramkami – dla Lecha trafiali kolejno Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak oraz Łukasz Trałka. Poznaniacy wygrali zatem aż 5:1, pozostali jedynym zespołem bez porażki u siebie i zmniejszyli stratę do lidera.

 

 


News

CLJ: Kolejorz mistrzem!

2018.06.20

News

#ESAwPucharach: Dalekie wyjazdy na początek

2018.06.20

News

#ESAwPucharach: Znów Irlandia!

2018.06.19

News

Przygotowania rozpoczęte

2018.06.18

News

Mundialowa Ekstraklasa... cz. III

2018.06.15

News

Mundialowa Ekstraklasa... cz. II

2018.06.13
News

Mundialowa Ekstraklasa... cz. I

2018.06.12
News

#ESAnaMundial: Z Pazdanem - bez porażki

2018.06.08
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X