2018.11.10
Lechia 1:0 Cracovia: Intuicja trenera i niezawodny kapitan
TAGI: lechia gdańsk / cracovia / LOTTO Ekstraklasa / 15. kolejka /

Lider pozostanie nad morzem. Lechia Gdańsk pokonała Cracovię 1:0 w 15. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Jedynego gola w meczu zdobył Flavio Paixao. Krakowianie mają czego żałować, gdyż w pierwszej połowie nie wykorzystali rzutu karnego. W dodatku świetnie między słupkami spisywał się wracający do bramki gospodarzy Dusan Kuciak.

Piotr Stokowiec dokonał jednej zmiany w porównaniu do porzednich spotkań. W bramce Zlatana Alomerovicia zastąpił Dusan Kuciak. Okazję do strzelenia gola mieli gospodarze, jednak uderzenie Konrada Michalaka z ostrego kąta było niecelne. W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Mateuszu Wdowiaku. Do piłki podszedł Javi Hernandez, jednak świetnie jego intencje wyczuł Słowak. Po raz kolejny golkiper Lechii uratował swój zespół tuż przed przerwą, instynktownie wybijając futbolówkę na rzut rożny. W pierwszej części to krakowianie byli drużyną, która sprawiała lepsze wrażenie.

Po zmianie stron obie ekipy wyglądały znacznie lepiej. Jako pierwszy na listę strzelców mógł wpisać się Jarosław Kubicki, ale w ostatniej chwili interweniował Datković. Na premierowego gola kibice czekali prawie do 80. minuty, kiedy to dwójkową akcją popisali się Haraslin-Paixao, a ten drugi z bliska wpakował piłkę do siatki. Tym samym Portugalczyk został trzecim obcokrajowcem z dorobkiem 60 bramek w Ekstraklasie.