2019.03.29
Lechia 2:0 Piast: Lider górą po zaciętym boju
TAGI: lechia gdańsk / Piast Gliwice / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

W piątkowy wieczór byliśmy świadkami starcia między liderem a trzecim zespołem w tabeli. Po zaciętym boju lepsza okazała się Lechia Gdańsk, która wygrała z Piastem Gliwice 2:0.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Gdańszczanie potwierdzili, że są zespołem, który zdobywa najwięcej bramek w otwierających kwadransach spotkań. Tym razem objęli prowadzenie już w 6. minucie, gdy Błażej Augustyn celnie kopnął z woleja piłkę odbitą przez bramkarza. To właśnie stoperzy wzięli się dziś w Lechii za strzelanie, bo drugą bramkę zdobył Michał Nalepa. W 33. minucie wykorzystał on świetną wrzutkę Filipa Mladenovicia.

W drugiej połowie Piast stworzył wystarczająco wiele sytuacji, by zmienić rezultat. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli jednak zwichrowane celowniki. W 53. minucie Piotr Parzyszek oddał potężny strzał w słupek. Chwilę później Dusan Kuciak powstrzymał Tomasza Jodłowca, a następnie Jorge Felix z powietrza przymierzył obok bramki. Nieskuteczność gości sprawiła, że wynik z pierwszej części nie uległ już zmianie.

Pogoń 1:1 Górnik - Lider zatrzymany