2018.10.27
Lechia 2:1 Arka: W Trójmieście lepsi gdańszczanie
TAGI: lechia gdańsk / Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa / 13. kolejka /

Na Pomorzu lepsi Biało-Zieloni. W 13. kolejce LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 2:1. Goście przez prawie pół godziny grali w osłabieniu, a decydującą bramkę w ostatniej minucie podstawowego czasu zdobył Flavio Paixao.

Ten mecz mógł zacząć się znakomicie dla Arki - po błędzie Zlatana Alomerovicia do piłki dopadł Maciej Jankowski i skierował ją do pustej bramki, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Na prowadzenie jako pierwsi wyszła Lechia Gdańsk. Z rzutu rożnego dośrodkował Filip Mladenović, a Pavelsa Steinborsa pokonał Błażej Augustyn, umieszczając futbolówkę plecami między słupkami. Bohater gospodarzy kilka minut później zagrał ręką w polu karnym i po wideoweryfikacji Michał Janota pewnie wykorzystał jedenastkę.

W 65. minucie drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Tadeusz Socha. Grę w przewadze próbowali wykorzystać podopieczni Piotra Stokowca. Dużo ożywienia w szeregi Biało-Zielonych wprowadził Rafał Wolski, który posyłał świetne piłki w pole karne Arki. Na minutę przed zakończeniem podstawowego czasu gry João Nunes wrzucił do Jakuba Araka. Napastnik Lechii podał do Paixao, a ten pokonał Pavelsa Steinborsa i zapewnił zwycięstwo oraz fotel lidera gospodarzom.

#EkstraGol: Trzeci Portowiec z rzędu