2018.12.22
Lechia 4:0 Górnik: Zimą lider w Gdańsku
TAGI: Ekstraklasa / LOTTO Ekstraklasa / lechia gdańsk / Górnik Zabrze /

Na zakończenie 2018 roku z LOTTO Ekstraklasą Lechia Gdańsk zwyciężyła aż 4:0 z Górnikiem Zabrze. Dzięki temu Biało-Zieloni mają zapewnione zimowanie na fotelu lidera.

Gdańszczanom wystarczył choćby punkt, by zapewnić sobie pierwsze w historii klubu miejsce na szczycie tabeli na koniec roku. Dlatego gracze Piotra Stokowca nie zwlekali z ofensywą i od pierwszego gwizdka starali się znaleźć drogę do bramki rywali. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Artur Sobiech. W 14. minucie wykończył on akcję rozegraną przez duet Rafał Wolski-Lukas Haraslin. Dwadzieścia minut później Górnik miał swoją najlepszą szansę w tym meczu, jednak Kamil Zapolnik nie pocelował w bramkę.

Krótko po zmianie stron błąd jednego z zabrzańskich obrońców wykorzystał Rafał Wolski, który bez namysłu uderzył piłkę z półwoleja. Było to jego pierwsze trafienie w tym sezonie. Kilkadziesiąt sekund później Lechiści wyprowadzili błyskawiczny, zabójczy kontratak, zakończony mocnym i celnym strzałem Filipa Mladenovicia. Wynik na 4:0 dla gospodarzy ustalił za to Flavio Paixao w 72. minucie, gdy przytomnie zachował się w chaotycznej sytuacji w polu karnym. Warto odnotować, że przed ostatnim gwizdkiem swój debiut w Ekstraklasie zanotował pierwszy Indonezyjczyk w historii ligi - Egy Maulana Vikri.