2018.09.16
Legia 1:0 Lech: Klasyk dla mistrza
TAGI: Lech Poznań / legia warszawa / LOTTO Ekstraklasa / 8. kolejka /

Mistrzowie górą w ligowym klasyku. Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 1:0 w ramach 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dominik Nagy.

Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. Domagoj Antolić wrzucił piłkę na głowę Artura Jędrzejczyka, lecz ten uderzył ponad bramką. W zespole Lecha do ataku ruszył Darko Jevtić, który dośrodkował w pole karne, gdzie Christian Gytkjær zdołał opanować futbolówkę, jednak jego strzał był za lekki. Kilka chwil później znakomitym podaniem popisał się Sebastian Szymański, a Dominik Nagy zanotował pierwsze trafienie w tym meczu. Jeszcze przed przerwą w sytuacji sam na sam znalazł się Amaral i ostatecznie uderzył koło słupka.

W drugiej połowie kibice nie oglądali goli. Bliski pokonania golkipera gości był Cafu - trafił prosto w poprzeczkę. Zawodnicy Kolejorza konstruowali kolejne ataki. Pedro Tiba uderzał w stronę bramki, piłka nieoczekiwanie znalazła się pod nogami Łukasza Trałki, a ten nie potrafił jej przyjął. Na 10 minut przed końcem refleksem wykazał się Matúš Putnocký po strzale Miroslava Radovicia. Dzięki skromnej wygranej Legia Warszawa wyprzedziła w tabeli Lecha Poznań.

Jagiellonia 0:4 Zagłębie L.: Popis Miedziowych