2018.09.28
Legia 1:1 Arka: Na jubileuszową wygraną muszą jeszcze poczekać
TAGI: legia warszawa / Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa / 10. kolejka /

Nie oglądaliśmy 1100. zwycięstwa Legii w Ekstraklasie. W 10. kolejce plany Wojskowych pokrzyżowała Arka Gdynia. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 - wynik otworzył Maciej Jankowski, a tuż przed przerwą wyrównał Michał Kucharczyk.

Zaledwie 3 minuty kibice zgromadzeni przy Łazienkowskiej czekali na premierowe trafienie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się zawodnik gości – Maciej Jankowski, który pokonał Radosława Cierzniaka płaskim uderzeniem przy bliższym słupku. Drugim celnym strzałem w tym starciu, który został zamieniony na gola oddał Michał Kucharczyk tuż przed zejściem do szatni – dośrodkował Antolić, piłkę trącił Mateusz Wieteska, a między słupki trafił wspomniany wcześniej legionista.

Po zmianie stron swoich sił próbował Aleksandar Kolew, ale czujnie w bramce zachował się golkiper gospodarzy. Ekipa z Warszawy zdołała przeprowadzić świetną akcję. Po centrze Sebastiana Szymańskiego do strzału złożył się Dominik Nagy, jednak futbolówka po jego uderzeniu wylądowała obok bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie - to pierwszy remis obu drużyn w stolicy, w którym padły gole.