2018.08.26
Legia 1:4 Wisła P.: Nafciarze rządzą na Mazowszu
TAGI: legia warszawa / Wisła Płock / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Piłkarze Wisły Płock długo kazali swoim fanom czekać na pierwsze zwycięstwo. Gdy wreszcie się udało, to w fenomenalnym stylu. Podopieczni Dariusza Dźwigały ograli bowiem Legię Warszawa aż 4:1.

Faworytem była Legia. Po słabym początku mistrzowie złapali lepszą formę i wygrali 3 z 4 wcześniejszych meczów. Z kolei goście nadal czekali na pierwszą wygraną w sezonie. Na boisku wszystko wyglądało jednak inaczej. Podopieczni Dariusza Dźwigały od samego początku prezentowali się dużo lepiej i szybko objęli prowadzenie. W 11. minucie Giorgi Merebashvili wypatrzył w szesnastce Ricardinho, a temu pozostało tylko dostawić nogę. W 40. minucie płocczanie podwyższyli. Strzelcem gola okazał się były gracz Legii Dominik Furman, który fenomenalnie przymierzył z rzutu wolnego.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Goście nadal przeważali i chcieli zdobywać kolejne gole. Udało się w 49. minucie, po tym jak z bliska piłkę do siatki wpakował Ricardinho. Była to jego 2. bramka w meczu, a dla Wisły – 400. w historii występów w Ekstraklasie. Wszelkie próby Legii utrudniał fakt, że czerwoną kartkę obejrzał Inaki Astiz. Grając w przewadze, piłkarze z Płocka strzelili jeszcze jednego gola. Na kwadrans przed końcem rzut karny pewnie wykorzystał Nicolas Varela. Wojskowych stać było tylko na honorowe trafienie, choć nieprzeciętnej urody, bo Carlitos świetnie pocelował ze stojącej piłki. Wisła zdeklasowała mistrzów Polski i zasłużenie zwyciężyła, zdobywając jednocześnie pierwszy komplet punktów w tym sezonie.