2018.12.15
Legia 2:0 Piast: Przestali tracić gole
TAGI: Ekstraklasa / LOTTO Ekstraklasa / legia warszawa / Piast Gliwice /

Piąte z rzędu zwycięstwo nad Piastem Gliwice i czwarty kolejny mecz z czystym kontem – tym może pochwalić się Legia Warszawa po starciu z 19. kolejki. W ostatnim sobotnim spotkaniu było 2:0 po golach Sandro Kulenovicia i Carlitosa.

Piast musiał sobie radzić bez czterech podstawowych zawodników pauzujących za kartki i bez Tomasza Jodłowca, który na początku gry zgłosił kontuzję. Goście mieli więc utrudnione zadanie i nie dziwi, że to Legia zaczęła strzelanie. Bramkowa akcja Wojskowych była ozdobą pierwszej połowy. W 20. minucie Dominik Nagy świetnym prostopadłym podaniem wypuścił Sandro Kulenovicia, a ten precyzyjnie wykończył, zdobywając swoją pierwszą bramkę na stadionie Legii.

Gliwiczanie największe zagrożenie stwarzali po dośrodkowaniach, szczególnie w wykonaniu Thomasa Hateleya. Nie byli jednak w stanie zdobyć bramki. Gospodarze za to przypieczętowali swoją wygraną po kontrze z 84. minuty. Wtedy swoje ósme trafienie w sezonie zaliczył zmiennik Carlitos.