2018.12.01
Legia 3:0 Korona: Cała czołówka z kompletem
TAGI: Ekstraklasa / LOTTO Ekstraklasa / legia warszawa / Korona Kielce /

Przed 17. kolejką obie ekipy miały po tyle samo zwycięstw, lecz już po ostatnim gwizdku to Legia Warszawa znajdzie się wyżej, gdyż zwyciężyła nad Koroną Kielce 3:0. Tym samym gracze ze stolicy poszli w ślady rywali ze szczytu tabeli.

Strzelanie rozpoczął Cafu. W 7. minucie udało mu się wykończyć akcję rozegraną przez Sebastiana Szymańskiego i Michała Kucharczyka. Zapisał się tym w historii, gdyż był to 3750. gol zdobyty przez Legię na boiskach Ekstraklasy. Goście przyjęli jeszcze bramkę do szatni, bo na sam koniec pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Michał Kucharczyk.

Kielczanie mieli od 50. minuty dodatkowo utrudnione zadanie, bo czerwoną kartkę obejrzał Ivan Marquez. Nawet w osłabieniu byli w stanie zagrozić bramce gospodarzy, jednak w 70. minucie Maciej Górski kopnął w słupek, a dobitka Mateja Pučko była bardzo nieudana. Końcowy wynik ustalił więc na cztery minuty przed końcem Sebastian Szymański.