2018.03.04
Legia - Lech: Pięćdziesiąty raz Wojskowych

Legia Warszawa i Lech Poznań wygrały łącznie pięć ostatnich edycji rozgrywek Ekstraklasy. Ich bezpośrednie starcie jak zwykle nie zawiodło pod względem emocji. Tym razem Wojskowi zrewanżowali się Kolejorzowi za dotkliwą porażkę 0:3 z października i wygrali 2:1.

Już w pierwszej akcji Legia Warszawa objęła prowadzenie. Marko Vesović wykorzystał doskonałe podanie z głębi pola i w sytuacji "sam na sam" pokonał Jasmina Buricia. Stracony gol podziałał jednak na Lecha mobilizująco. Kolejorz jeszcze w pierwszej połowie zanotował kilka groźnych sytuacji. Na posterunku był jednak w decydujących momentach Arkadiusz Malarz.

Sposób na dobrze dysponowanego golkipera Legii Lech znalazł dopiero w II połowie. Christian Gytkajer wykorzystał świetną akcję Mihaia Raduta i trafił do siatki. Wygraną Legii uratował Michał Kucharczyk po dość kontrowersyjnym karnym, podyktowanym za zagranie Wołodymyra Kostewycza.

To było 50. zwycięstwo Legii nad Lechem w Ekstraklasie. Żadna inna drużyna nie może się pod tym względem równać z Wojskowymi.  Obecnie ma ona już pięć punktów przewagi nad zespołem z Wielkopolski.

LEGIA WARSZAWA 2:1 LECH POZNAŃ

(Marko Vesović, Michał Kucharczyk /k./ - Christian Gytkjaer)

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik