2017.08.27
Legia ogrywa lidera
TAGI: legia warszawa / skróty / Zagłębie Lubin /
Autor: MP Fot. 400mm

W ostatnim meczu 7.kolejki Legia Warszawa podejmowała aktualnego lidera KGHM Zagłębie Lubin. Mistrz Polski przegrywał w tym roku tylko raz na własnym boisku, Miedziowi natomiast nie zaznali w tym sezonie jeszcze porażki. Legia podniosła się po nieudanej przygodzie w europejskich pucharach i pokonała zespół z Dolnego Śląska.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, mimo kilku dogodnych okazji z obu stron. W drugich 45 minutach mogliśmy obejrzeć 3 bramki. Legię na prowadzenie wyprowadził Sadiku, dla którego był to 2.gol w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Drużyna Miedziowych nie zdążyła się jeszcze dobrze otrzasnąć, a na 2:0 podwyższył Szymański, 18-letni wychowanek Wojskowych. Kiedy wydawało się, że 3 punkty na pewno zostaną w Warszawie, czerwoną kartkę otrzymał Pazdan. Od tego momentu KGHM Zagłębie Lubin zaczęło grać bardziej ofensywnie, czego efektem był gol Starzyńskiego z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Na więcej Legia Warszawa nie pozwoliła przyjezdnym.