STRONA OFICJALNA
2018.12.16
Lider na ostatni poniedziałek... 19. kolejka (poniedziałek)
TAGI: lechia gdańsk / Miedź Legnica /
Autor: Wojciech Bajak Fot. 400mm.pl

To dwudziesty trzeci i zarazem ostatni z meczowych poniedziałków w 2018 roku. Tego dnia lidera tabeli LOTTO Ekstraklasy, Lechię Gdańsk, czeka wyjazdowe starcie z beniaminkiem - Miedzią Legnica. W pierwszym spotkaniu tych zespołów wygrała drużyna z Trójmiasta.

MIEDŹ LEGNICA - LECHIA GDAŃSK

 

Ostatni meczowy poniedziałek 2018 rok może wyłonić zespół, który przynajmniej do początków lutego będzie zasiadać na 1. miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Stanie się tak, jeśli Lechia Gdańsk pokona gospodarzy poniedziałkowej potyczki. Na razie klub z Trójmiasta jest liderem już przez sześć kolejek z rzędu i ma zagwarantowany pobyt na szczycie także po tej serii spotkań. Ostatnio tak długo udawało się to Jagiellonii Białystok w sezonie 2016/2017. Poprzednia dłuższa passa była z kolei zasługą Legii Warszawa w edycji 2015/2016.

 

Lechia Gdańsk w bieżących rozgrywkach przewodzi nie tylko tabeli punktowej. Ma także najwięcej zwycięstw (11), najmniej porażek (2), najlepszy bilans bramkowy (+13), najwięcej meczów bez straty gola (9), a także najwięcej wygranych wyjazdowych (5, tyle samo: Legia). Zawodnicy Piotra Stokowca jako jedyni legitymują się średnią powyżej dwóch punktów na spotkanie (2,11). Są też w posiadaniu najdłuższej aktualnej serii bez porażki. Liczy ona osiem kolejnych meczów, z czego sześć kończyło się jej zwycięstwami, dwa - remisami. Jeśli wygra w poniedziałek, zostanie pierwszym klubem, który dwa razy pokonał Miedź w Ekstraklasie.

 

Trafia jednak na jeden z zaledwie dwóch zespołów (poza Cracovią) z kompletem punktów w 17. i 18. kolejce. Legniczanie nie są już tak mocno uzależnieni od Petteriego Forsella. Potrafią wygrać nawet, gdy ten zawodnik nie trafia do bramki rywali. W tych zwycięskich starciach w poprzednich tygodniach ich główną strzelbą okazał się Henrik Ojamaa. W dwóch ostatnich meczach łącznie trzy razy pokonał bramkarzy przeciwników.

 

Na stadionie Miedzi średnio pada 3,22 gola na spotkanie. Bardzo obfite w bramki były cztery ostatnie starcia, które miały miejsce na tym obiekcie. Padło w nich łącznie aż 20 bramek, czyli średnio - 4/mecz. W trzech potyczkach poprzedzających poniedziałkowe starcie w Legnicy trafienia notował zaś tylko zwycięski zespół.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o tym spotkaniu?

- Miedź Legnica jeśli wygrywa u siebie w tym sezonie, to zawsze bez straty bramki

- Lechia Gdańsk w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych wygrała z rywalami bez straty bramki

 

- Mecz między drużyną z nagorszym (Miedź: -14) i najlepszym (Lechia: +13) bilansem bramkowym w tym sezonie

 


News

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik

2019.06.06

News

Ligowcy w grze o EURO 2020

2019.06.06

News

Rozpoczęto prace nad centrum treningowym Cracovii w Rącznej

2019.05.31

News

Akademie Klasy Ekstra: Kraków (Cracovia)

2019.05.25

News

#BliżejGry: Zwycięzcy konkursu dla najbardziej aktywnych

2019.05.24

News

Akademie Klasy Ekstra: Sosnowiec

2019.05.24
News

MŚ U-20: Zaczynamy polski mundial!

2019.05.23
News

Akademie Klasy Ekstra: Gliwice

2019.05.23
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X