2017.09.09
Michał Probierz nie pokonał Jagi
TAGI: cracovia / skróty / JagielloniaBiałystok /
Autor: MP Fot. 400mm

W sobotni wieczór, Cracovia podejmowała na własnym boisku Wicemistrza Polski, Jagiellonię Białystok. Mecz ten to sentymentalna podróż Michała Probierza i spotkanie ze swoimi byłymi podopiecznymi, z którymi walczył o Mistrzostwo Polski do ostatniej kolejki poprzedniego sezonu LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze podzielili się punktami z przyjezdnymi, tracąc gola w samej końcówce meczu.

Początek meczu należał do Jagiellonii i wydawało się, że drużynie z Białegostoku uda się strzelić gola. Tymczasem to gospodarze objęli prowadzenie po bramce Krzysztofa Piątka z rzutu karnego. To jego piąte trafienie w obecnym sezonie. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Po zmianie stron oba zespoły miały okazje do podwyższenia rezultatu, ale brakowało skuteczności. Kiedy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Krakowie, w 89.minucie wyrównującego gola strzelił Piotr Wlazło. Zawodnik z Białegostoku trafił 8 minut po swoim wejściu na boisko. Ostatnie kilka minut meczu to przewaga Jagielloni, która była bardzo bliska wywiezienia kompletu punktów z Małopolski. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.