2018.10.26
Miedź 0:5 Śląsk: Derby na piątkę
TAGI: Śląsk Wrocław / LOTTO Ekstraklasa / 13. kolejka / Miedź Legnica /

Trójkolorowi górą w derbach Dolnego Śląska. Na rozpoczęcie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Miedź Legnica 5:0. Bohaterem spotkania okazał się Marcin Robak, który dzięki 2 trafieniom umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Świetnie to spotkanie rozpoczęli zawodnicy Śląska Wrocław. Już po kwadransie gry prowadzili 2:0. Najpierw jedenastkę pewnie wykorzystał Marcin Robak, awansując na 18. miejsce w klasyfikacji najlepszych snajperów historii Ekstraklasy, a wynik podwyższył Michał Chrapek. Kilka minut później fantastyczną kontrę wyprowadzili goście i trzeciego gola zdobył lider klasyfikacji strzelców. W pierwszej połowie niemal wszystkie celne strzały wrocławianie zamieniali na bramki. Đorđe Čotra uderzył mocno futbolówkę, wykorzystując dużo wolnego miejsca, a ta wpadła między słupki golkipera Miedzi.

Po zmianie stron piłkarze z Legnicy początkowo przejęli inicjatywę. Sił próbowali Wojciech Łobodziński oraz Łukasz Garguła, jednak nieskutecznie. Później do gry z pierwszej połowy wrócili podopieczni Tadeusza Pawłowskiego i strzelili kolejną bramkę. Piłka dość przypadkowo odbiła się od Mateusza Radeckiego i po raz kolejny wpadła do siatki - 25-latek zanotował premierowe trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej.