2018.09.02
Miedź 2:0 Zagłębie: Miedzianka lepsza od Miedziowych
TAGI: LOTTO Ekstraklasa / Zagłębie Lubin / 7. kolejka / Miedź Legnica / MIEZAG /

Historyczne Derby Dolnego Śląska dla Miedzi. W ramach 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy Miedź Legnica pokonała Zagłębie Lubin 2:0. Wynik otworzył Marquitos, a kropkę nad „i” postawił Petteri Forsell.

Zawodnicy obu drużyn wyszli na to spotkanie bardzo skoncentrowani. Nic dziwnego, skoro w Legnicy rozgrywano pierwsze takie Derby, a na trybunach zasiadł komplet publiczności. Na prowadzenie wyszli gospodarze w 23. minucie. Fabian Piasecki prostopadle zagrał do Artura Pikka, ten wycofał do Marquitosa i Hiszpan pokonał Dominika Hładuna. Goście chcieli szybko wyrównać. Filip Starzyński wrzucił piłkę w pole karne, ta dociera do Bartłomieja Pawłowskiego, który strzela z woleja, jednak świetną interwencją popisał się Kanibołocki.

W drugiej połowie Patryk Tuszyński podał do Damjana Bohara, Słoweniec stanął sam na sam z bramkarzem Miedzi, lecz przy futbolówce szybszy okazał się Ukrainiec. W kolejnej części spotkania przeważali podopieczni Dominika Nowaka. Strzelec gola przeprowadził znakomitą akcję, a jego uderzenie głową z trudem obronił Hładun. Wynik ustanowił Petteri Forsell w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Ojama szarżował prawą stroną, wyłożył piłkę do Fina, ten szczęśliwie trafia między słupki. Ekipa z Legnicy pewnie pokonała Zagłębie Lubin.

Jagiellonia 0:4 Zagłębie L.: Popis Miedziowych