2019.04.05
Miedź 2:1 Cracovia: Beniaminek zaskoczył rywala
TAGI: cracovia / LOTTO Ekstraklasa / 29. kolejka / Miedź Legnica /

Beniaminek lepszy od Cracovii. Miedź Legnica pokonała drużynę w Krakowa 2:1 w 29. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze byli lepsi w pierwszej połowie, ale w drugiej części gry to goście przejęli inicjatywę i częściej stwarzali okazje strzeleckie.

Przed tym spotkaniem Cracovia była pewna gry w górnej ósemce, z kolei Miedź Legnica zajmowała bezpieczne miejsce w drugiej połowie tabeli. O dziwo, to goście zaczęli piątkowy mecz z impetem, co zaowocowało pierwszą bramką. Henrik Ojamaa świetnie podał do Artura Pikka, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Chwilę później Juan Cámara wykorzystał chaos w polu karnym krakowian i podwyższył rezultat.

Po zmianie stron do głosu doszli goście. Wprowadzony po przerwie Filip Piszczek skorzystał z podania Michala Sipľak, co dało gola kontaktowego podopiecznym Michała probierza. Ekipa z Dolnego Śląska mogła zanotować kolejne trafienie, lecz po świetnej kontrze Henrik Ojamaa skierował futbolówkę prosto w golkipera rywali. Jeszcze w 90. minucie czerwoną kartką został ukarany Paweł Zieliński, jednak ostatecznie komplet punktów został w Legnicy.

Pogoń 1:1 Górnik - Lider zatrzymany