2018.10.05
Miedź 2:2 Piast: Remis, który daje lidera
TAGI: Piast Gliwice / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / Miedź Legnica /

W otwierającym spotkaniu 11. kolejki 2018/19 zobaczyliśmy aż cztery gole. Miedź Legnica zremisowała z Piastem Gliwice 2:2. Dzięki zdobytemu punktowi goście tymczasowo przejęli pierwsze miejsce w tabeli.

Już w 5. minucie kibice z Legnicy mieli okazję poderwać się z radości z krzesełek. Mateusz Szczepaniak wykorzystał brak koncentracji stoperów gości, świetnie opanował piłkę, a następnie efektownym kopnięciem nożycami trafił do siatki przeciwko swojej byłej drużynie. Gracze Piasta wkrótce odpowiedzieli. W 18. minucie Gerard Badia precyzyjnie dośrodkował z lewego skrzydła, a adresat tego zagrania Michal Papadopulos strzałem z główki wyrównał wynik.

W 41. minucie błąd popełnił Łukasz Sapela, co skończyło się tak, że piłka trafiła w Artura Pikka i wtoczyła się do bramki, a pechowemu obrońcy trzeba było zaliczyć samobójczego gola. Po drugiej stronie boiska jeszcze przed przerwą do sytuacji doszedł Fabian Piasecki. Uderzył celnie przy słupku, więc zrobiło się 2:2. Druga połowa była uboższa w emocje i tym samym końcowy rezultat nie uległ już zmianie.

Jagiellonia 0:4 Zagłębie L.: Popis Miedziowych