2018.10.11
Mistrzowie Europy za mocni
TAGI: Polska / Liga Narodów / Portugalia /

Nieudany rewanż za Mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski przegrała z Portugalią 2:3 na Stadionie Śląskim w Chorzowie w ramach Ligi Narodów. Wynik spotkania otworzył Krzysztof Piątek, ale do przerwy przeciwnicy zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą Andre Silvy i samobójczego trafienia Kamila Glika. Na listę strzelców dopisali się jeszcze Bernardo Silva oraz Jakub Błaszczykowski.

Podopieczni Jerzego Brzęczka wyszli na prowadzenie w 18. minucie za sprawą świetnie spisującego się w obecnym sezonie w Serie A Krzysztofa Piątka. Radość Polaków nie trwała długo – Pizzi wpadł w pole karne i zagrał do Andre Silvy, a ten wpakował piłkę do siatki. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry pechowo futbolówkę spod nóg rywala wybijał Kamil Glik i zanotował trafienie samobójcze. Po zmianie stron rezultat podwyższył Bernardo Silva, mijając trzech reprezentantów Polski. Nadzieję w serca kibiców wlał Jakub Błaszczykowski, który strzałem zza pola karnego pokonał Rui Patricio.

Dla Roberta Lewandowskiego był to 100. mecz z orzełkiem na piersi. W drugiej połowie na murawie zameldował się Jakub Błaszczykowski, który ma tych występów o 3 więcej od kapitana. Obaj zawodnicy mogą podwyższyć swój dorobek już w niedzielę, kiedy Polacy podejmą Włochów na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

#EkstraGol: Trzeci Portowiec z rzędu