STRONA OFICJALNA
2019.03.14
Mistrzowie powrotów
TAGI: Wisła Kraków /
Autor: Wojciech Bajak Fot. 400mm.pl

W ostatnią sobotę Wisła Kraków pokonała 6:2 Koronę Kielce. Biała Gwiazda ma najwięcej meczów w tym sezonie z minimum pięcioma zdobytymi bramkami. Dokonała tego już trzykrotnie. W każdym z tych trzech spotkań ostatecznie wygrywała, choć traciła jako pierwsza gola.

"2:0 to niebezpieczny wynik". Słynna maksyma Czesława Michniewicza powinna stanowić przestrogę dla każdego z rywali Wisły Kraków w bieżącym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Biała Gwiazda zdołała bowiem raz strzelić pięć goli w jednym spotkaniu, przegrywając już właśnie 0:2! Jej rywalem był wówczas Lech Poznań w 5. kolejce (5:2). Po osiemnastu minutach Kolejorz prowadził dzięki bramkom Joao Amarala i Christiana Gytkjaera. Duńczyk trafił w tamtym spotkaniu jeszcze raz, ale... już do własnej siatki! Ponadto dublet zanotował Zdenek Ondrasek. Po jednym razie trafili zaś Martin Kostal i Marko Kolar.

 

Na liście zespółów, które zainkasowały co najmniej pięć goli w dziewięćdziesiąt minut od Wisły w obecnym sezonie znajdują się jeszcze Lechia Gdańsk oraz Korona Kielce. W obu tych spotkaniach Biała Gwiazda przegrywała 0:1 i 1:2. Ostatecznie jednak zapisywała na własne konto pełną pulę po udanych szarżach.

 

Gdańszczanie nie poradzili sobie blisko pół roku temu ze strzałami Zdenka Ondraska, Jakuba Bartkowskiego, Kamila Wojtkowskiego, Dawida Korta oraz Rafała Boguskiego. Kilka dni temu dostatecznego buforu bezpieczeństwa Koronie nie zapewnił dublet Gruzina Wato Arweładze. Hat-trickiem w szeregach Wiślaków popisał się Krzysztof Drzazga. Do tego po jednym trafieniu dołożyli Jakub Błaszczykowski, Vukan Savicević i Łukasz Burliga.

 


News

Sparingi letnie 2019

2019.07.15

News

Z Madziarami ze Słowacji

2019.07.11

News

Lechia Gdańsk zgłosiła kadrę

2019.07.10

News

Jagiellonia, Legia i Wisła Kraków najlepsze w konkursie Ekstra Sezon Ekstraklasy

2019.07.09

News

Pasy z kadrą

2019.07.04

News

Obrońcy tytułu zgłosili kadrę

2019.07.04
News

Czy wiesz, że... tajemnice letniego okienka

2019.07.01
News

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik

2019.06.06
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X