2018.09.06
Młodzieżówka z lekcją od Włochów
TAGI: Reprezentacja Polski / U-20 / Jacek Magiera / Turniej Ośmiu Narodów /

Budowana z myślą o Mistrzostwach Świata U-20 kadra Jacka Magiery zmierzyła się z rówieśnikami z Włoch na otwarcie Turnieju Ośmiu Narodów. Zawodnicy z Italii zwyciężyli 3:0.

W meczu wzięło udział siedmiu zawodników występujących na co dzień w LOTTO Ekstraklasie. Od pierwszego gwizdka zagrali: Kacper Michalski, Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Sebastian Walukiewcz i Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin). Ponadto w drugiej połowie na placu pojawili się Sebastian Strózik (Cracovia) oraz Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).

Włosi od początku spotkania mieli przewagę, a wyjątkowo trudny do upilnowania był Moise Kean z Juventusu. To on jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Jeszcze przed przerwą po rzucie wolnym technicznym na 2:0 trafił Gianluca Scamacca. Wynik na 3:0 dla reprezentacji Italii ustalił zdobywając swoją drugą bramkę Moise Kean. W doliczonym czasie Polacy mieli szansę na honorowego gola, lecz Damian Pawłowski po strzale głową trafił w słupek.

Młodzi reprezentanci szybko będą mieli okazję do rehabilitacji. Już w poniedziałek o 18:00 zagrają kolejny mecz, tym razem ze Szwajcarią.