STRONA OFICJALNA
2015.11.04
Oświadczenie EPFL

23 października w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Lig Zawodowych. To najważniejsze w roku wydarzenie w EPFL, podczas którego przyjęto w szeregi Stowarzyszenia nowego członka, przyjęto sprawozdania za poprzedni rok i dyskutowano o obecnych problemach między innymi w FIFA. Po Walnym Zgromadzeniu EPFL wydało oświadczenie, którego treść publikujemy poniżej.

Oświadczenie EPFL w sprawie aktualnej sytuacji w FIFA
Obecna sytuacja w FIFA i poważne zarzuty, będące źródłem postepowań organów prawa szkodzą nie tylko organizacji, jaką jest FIFA, ale całemu piłkarskiemu światu.

Wprawdzie EPFL nie może zająć stanowiska w sprawie trwających procedur, Stowarzyszenie wierzy, że nadszedł czas pełną transparentność międzynarodowych instytucji piłkarskich na wszystkich szczeblach. Dotyczy to zarówno przedstawicieli tych organizacji i decydentów, jak i procesu podejmowania decyzji. EPFL liczy na to, że nowe zasady zarządzania zostaną wprowadzone z udziałem wszystkich podmiotów, wliczając w to ligi zawodowe.

Biorąc pod uwagę doświadczenie w organizacji rozgrywek i reprezentowanie klubów w świetlne jasno określonych i kontrolowanych zasad, ligi europejskie pragną być w pełni zaangażowane w trwające dyskusje związane z reformą FIFA.

Oświadczenie EPFL w sprawie skargi FIFPro do Komisji Europejskiej
EPFL wierzy w obowiązujący system transferowy, który gwarantuje mechanizm redystrybucji finansów poprzez odpowiednią kompensację za wyszkolenie młodzieży.

Decyzja podjęta przez FIFPro o złożeniu skargi do Komisji Europejskiej uderza w zasady solidarności i równowagi, których bronią ligi europejskie.

EPFL uważa, że wszelkie kwestie dotyczące systemu transferowego powinny być rozwiązywane pomiędzy liczącymi się podmiotami piłkarskimi, a nie w sądach.


FIFPro - Światowy związek zawodowych piłkarzy założony w 1965 roku, zrzeszający ponad 65 tysięcy zawodników z ponad 50 krajów.


News

Sparingi zimowe 2019

2019.01.18

News

Spotkanie prezesów Ekstraklasy S.A. i Wisły Kraków

2019.01.08

News

Piłkarze na czerwonym dywanie

2019.01.04

News

Komunikat Ekstraklasy S.A. ws. zawieszenia licencji Wisły Kraków

2019.01.03

News

Młodzieżowiec Grudnia PKO Banku Polskiego

2018.12.28

News

Ostatni #EkstraGol 20. kolejki

2018.12.26
News

Wszystkie gole 20. kolejki 2018/2019

2018.12.24
News

Ostatnie mecze 2018 roku... 20. kolejka (sobota)

2018.12.21
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X