2018.11.23
Piast 0:0 Zagłębie S.: Początek rundy rewanżowej bez goli
TAGI: Piast Gliwice / LOTTO Ekstraklasa / 16. kolejka / Zagłębie Sosnowiec /

Bez bramek w Gliwicach. Piast zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 0:0 w meczu rozpoczynającym 16. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Obie ekipy sporo emocji dostarczyły w drugiej połowie, jednak nikomu nie udało się wpakować piłki do siatki.

Na pierwszy groźny strzał kibice w Gliwicach czekali prawie pół godziny. Mocnym uderzeniem popisał się zawodnik gości Adam Banasiak, sprawiając problemy Plachowi, ale ostatecznie golkiper Piasta złapał futbolówkę. Krótko po tym odpowiedzieli gospodarze. Tym razem piłkę wyprowadził Tomasz Jodłowiec, akcję zamykał Jorge Félix, lecz bez problemu interweniował Dawid Kudła.

Prawdziwie emocje rozpoczęły się w 60. minucie, kiedy to inicjatywę przejęli podopieczni Waldemara Fornalika. Najpierw piłkę z linii bramkowej po dośrodkowaniu Toma Hateleya wybił Žarko Udovičić, później Joel Valencia huknął prosto w poprzeczkę, a na koniec oblężenia pola karnego ekipy z Sosnowca Jorge Félix oddał strzał, który obronił bramkarz Zagłębia. Z drugiej strony po kontrze Adam Banasiak mógł dać prowadzenie swojej drużynie, jednak i tym razem świetnie między słupkami spisał się František Plach.