2018.11.02
Piast 2:0 Wisła K.: Setka gliwiczan
TAGI: Wisła Kraków / Piast Gliwice / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Na 14. kolejkę 2018/19 przypadło setne zwycięstwo Piasta Gliwice w historii występów w Ekstraklasie. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali 2:0 sąsiada z tabeli – Wisłę Kraków. Bramki zdobyli Patryk Dziczek i Patryk Sokołowski.

Piłkarze z Gliwic jako jedyni w lidze zdołali trafić do siatki w każdej kolejce obecnych rozgrywek. Nie dziwi więc, że jeszcze w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie. Wykorzystali przy tym swoją silną stronę, jaką są stałe fragmenty gry. W 23. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej zachował się Patryk Dziczek i umieścił piłkę w siatce. Było to 300. trafienie w tym sezonie.

W drugiej połowie Piast utrzymał wysoki poziom gry, któremu goście nie potrafili się przeciwstawić. Jedyny moment, kiedy Wisła była blisko gola, miał miejsce w 73. minucie, gdy Dawid Kort z daleka strzelił w poprzeczkę. Ostatnie słowo należało do gospodarzy – i tak Patryk Sokołowski w 88. minucie precyzyjnym kopnięciem ustalił wynik na 2:0.

#EkstraGol: Trzeci Portowiec z rzędu