2018.08.04
Piast 2:1 Zagłębie L.: Lider w Gliwicach
TAGI: Piast Gliwice / LOTTO Ekstraklasa / Zagłębie Lubin / 3. kolejka /

Świetne widowisko oglądali kibice w Gliwicach. W 3. kolejce LOTTO Ekstraklasy Piast pokonał Zagłębie Lubin 2:1, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył zmiennik - Tom Hateley. Podopieczni Waldemara Fornalika obecnie przewodzą w ligowej tabeli.

W trzeciej serii gier zmierzyły się ze sobą dwa zespoły, które w bieżących rozgrywkach jeszcze nie straciły choćby punktu. Nie minęło nawet 60 sekund, a Zagłębie mogło prowadzić 1:0. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Filip Starzyński, ale Jakub Tosik nie wpakował piłki do siatki. W 20. minucie wielka ulewa zagościła nad stadionem Piasta, jednak to nie przeszkodziło gospodarzom, by otworzyć wynik spotkania. Michal Papadopulos przedłużył piłkę do Joela Valencii, a ten pewnie pokonał Dominika Hładuna. Radość zawodników z Gliwic nie trwała długo. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Pawłowskiego, do wyrównania doprowadził Patryk Tuszyński. Kilka minut później Ekwadroczyk huknął jak z armaty, ale świetnie między spisał się golkiper gości.

Na początku drugiej połowy obie ekipy dochodziły do pola karnego rywali, lecz ostatecznie nie wypracowały pozycji strzeleckiej. Podopieczni Waldemara Fornalika niemiłosiernie dośrodkowywali w pole karne lubinian, niestety - nieskutecznie. Na dziesięć minut przed końcem Jorgea Felixa zmienił Tom Hateley i w jednym z początkowych kontaktów z piłką umieścił ją między słupkami Dominika Hładuna. Dzięki temu trafieniu Piast Gliwice pierwszy raz w historii wygrał pierwsze trzy spotkania w sezonie i zasiadł na fotelu lidera.

Śląsk 1:2 Arka: Czwarty triumf gdynian