2018.12.03
Piast 3:0 Pogoń: Zwycięska seria zakończona
TAGI: Pogoń Szczecin / Piast Gliwice / LOTTO Ekstraklasa / 17. kolejka /

Piast Gliwice pokonał u siebie Pogoń Szczecin 3:0 na zakończenie 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dublet zanotował Tomasz Jodłowiec, a na listę strzelców dopisał się Alekksandar Sedlar. Goście grali od 80. minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Łukasza Załuski.

Nie minął kwadrans, a na dwubramkowe prowadzenie wyszli gospodarze. Najpierw Martin Konczkowski świetnie zachował się na prawej stronie i podał do niepilnowanego Tomasza Jodłowca, a ten technicznym strzałem posłał futbolówkę do siatki. Kilka minut później Michal Papadopulos został sfaulowany w polu karnym rywali przez Mariusza Malca. Pewnym egzekutorem z linii jedenastego metra okazał się Aleksandar Sedlar. Pod koniec pierwszej części Pogoń mogła zdobyć gola kontaktowego. Radosław Majewski dwukrotnie próbował pokonać Františka Placha, jednak piłkarz Piasta nie dał się zaskoczyć graczowi ze Szczecina.

Po zmianie stron podopieczni Waldemara Fornalika podwyższyli rezultat. Wyprowadzili szybką kontrę, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Tomasz Jodłowiec. Z drugiej strony Adam Buksa był bliski pokonania golkipera gości, ale ten poradził sobie z jego uderzeniem z ostrego kąta. Na 10 minut przed końcem Łukasz Załuska wyszedł bramki i sfaulował Joela Valencię, gdy ten wcyhodził z szybką akcją. Arbiter ukarał zawodnika Pogoni czerwoną kartką, ale z powodu wykorzystania limitu zmian, między słupkami stanął napastnik Portowców -  Adrian Benedyczak.