2019.04.26
Piast 3:1 Cracovia: Nie ustępują ani na krok
TAGI: cracovia / Piast Gliwice / LOTTO Ekstraklasa / 33. kolejka /

Piast jeszcze nikomu nie oddał punktów na własnym terenie w 2019 roku! W ramach 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy pewnie pokonał Cracovię 3:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Aleksandar Sedlar, a rezultat ustanowił Paweł Tomczyk.

Piast pewnie czuje się w tym sezonie na własnym terenie. Przed 33. kolejką LOTTO Ekstraklasy podopieczni Waldemara Fornalika zanotowali najwięcej wygranych w roli gospodarza, a w tym roku kalendarzowym jeszcze nikomu nie oddali nawet punktu w Gliwicach. Z kolei Cracovia podrażniona 3 porażkami w 4 ostatnich meczach, chciała ponownie wrócić na zwycięską ścieżkę.

To właśnie goście mogli objąć prowadzenie tuż na początku starcia, jednak świetną interwencją popisał się František Plach. W 11. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Piasta, którego na gola zamienił Aleksandar Sedlar. Do wyrównania również z jedenastu metrów doprowadził Airam Cabrera.

Po zmianie stron drugiego gola dla gospodarzy zanotował Serb po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Kropkę nad „i” na dwie minuty przed końcem postawił rezerwowy Paweł Tomczyk. Dzięki wygranej Piast traci do prowadzących w tabeli Lechii i Legii jeden punkt, a te zespoły rozegrają bezpośredni mecz w sobotę.