2019.02.15
Piast 4:0 Lech: Niezaprzeczalna przewaga
TAGI: Lech Poznań / Piast Gliwice / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

W drugim piątkowym meczu 22. kolejki Piast Gliwice rozgromił u siebie Lecha Poznań aż 4:0. Dzięki temu piłkarze Waldemara Fornalika przeskoczyli Kolejorza w tabeli i są coraż bliżej podium.

Obie drużyny chciały wymazać złe wrażenie z poprzedniej kolejki oraz zdobyć pierwsze punkty w 2019 roku. Dodatkowym smaczkiem było starcie dwóch byłych selekcjonerów reprezentacji. Jak się okazało, bez porównania lepiej wypadli podopieczni Waldemara Fornalika. Strzelanie rozpoczął Piotr Parzyszek, który po pół godziny gry oddał precyzyjny strzał głową po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego. Piastowi udało się podwyższyć w 53. minucie. W szesnastce gości się zakotłowało, a piłka długo tańczyła na linii bramkowej, aż wreszcie Jorge Felix mocnym kopnięciem umieścił ją w siatce.

W 66. minucie obejrzeliśmy drugą tego dnia bramkę z rzutu wolnego. Szczęśliwym wykonawcą był Mikkel Kirkeskov, który strzałem nad murem nie dał szans Jasminowi Buriciowi. Ostatniego, czwartego gola meczu strzelił głową na dwadzieścia minut przed końcem Joel Valencia. Tuż przed końcem Lech mógł zaliczyć honorowe trafienie, ale do tego nie wystarczył nawet rzut karny wykonywany przez Pedro Tibę.