STRONA OFICJALNA
2018.01.10
Piłkarz Grudnia w LOTTO Ekstraklasie - Jakub Świerczok
TAGI: LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / Piłkarz Miesiąca / Jakub Świerczok / KHGM Zagłębie Lubin /

Hat-tricki w dwóch kolejkach z rzędu, łącznie siedem goli, awans na pozycję wicelidera klasyfikacji strzelców i brak porażki jego zespołu. Taki był grudzień dla Jakuba Świerczoka. Nic dziwnego zatem, że to napastnik KGHM Zagłębia Lubin zwyciężył w głosowaniu na najlepszego piłkarza ostatniego miesiąca 2017 roku w LOTTO Ekstraklasie.

Przed Świerczokiem zaledwie trzynastu zawodnikom udało się zanotować hat-tricki w dwóch następujących po sobie kolejkach. Poprzednio takie wydarzenie miało miejsce przeszło piętnaście lat temu. Świerczok stał się dzięki trzem golom strzelonym zarówno Bruk-Betowi Termalice Nieciecza, jak i Pogoni Szczecin dopiero drugim zawodnikiem w XXI wieku z takim wyczynem.

 

Pojedyncza  bramka, zdobyta w ostatnim starciu minionego roku z Wisłą Kraków, dała mu pierwsze miejsce pod względem najwyższej liczby trafień dla KGHM Zagłębia Lubin w sezonie. Obecnie ma na koncie szesnaście goli. Z Polaków więcej goli niż on, po 21 kolejkach, mieli tylko Tomasz Frankowski i Maciej Żurawski w sezonie 2004/05.

 

Te osiągnięcia dały Świerczokowi bezapelacyjne pierwsze miejsce w głosowaniu kibiców i piłkarzy. Dowodzi to, że bieżący sezon jest zdecydowanie domeną napastników. Przed Świerczokiem, w lipcu, sierpniu i listopadzie, zwyciężył Igor Angulo (Górnik Zabrze), we wrześniu górą był Marcin Robak (Śląsk Wrocław), październik przypadł zaś Carlitosowi (Wisła Kraków).

 

To jednocześnie pierwsza wygrana zawodnika reprezentującego KGHM Zagłębie Lubin od marca 2016 roku, gdy nagrodę zgarnął Filip Starzyński. Zwycięstwo Świerczoka dało Miedziowym awans na trzecie miejsce w liczbie laurów Piłkarza Miesiąca (ex aequo ze Śląskiem Wrocław i Górnikiem Zabrze).

 

Karnetowicze wręczyli nagrodę

 

Osobami wręczającymi nagrodę Świerczokowi byli pierwsi kibice, którzy kupili karnet na rundę wiosenną w Lubinie - żona z niepełnosprawnym mężem. Pan Marcin ma 45 lat i z Zagłębiem jest już od bardzo dawna – nie tylko w meczach u siebie, ale również na wyjeździe. Choć dla niego każdy mecz to wyjazd, bo mieszka w Górczycy pod Lwówkiem Śląskim, czyli 70 km od Lubina. W kibicowaniu wspiera go żona Katarzyna, która co prawda pochodzi z Sosnowca, ale jest wielką fanką Zagłębia – tego lubińskiego. Oboje są na niemal każdym meczu Miedziowych. Gdy KGHM Zagłębie ruszyło ze sprzedażą karnetów, to Pani Katarzyna od razu kupiła jeden dla siebie i męża, który porusza się na wózku inwalidzkim.

 

 

 

We wtorek nagroda Trenera Miesiąca została przyznana Jerzemu Brzęczkowi. Jego Wisła Płock była jedną z trzech drużyn bez porażki grudniu, jednocześnie zdobyła w tym miesiącu najwięcej punktów w LOTTO Ekstraklasie - czytaj więcej >>

 

 


News

Jagiellonia 0:4 Zagłębie L.: Popis Miedziowych

2018.12.14

News

Połowa sezonu i wielki jubileusz... 19. kolejka (sobota)

2018.12.14

News

Górnik w kopalni rekordów

2018.12.14

News

Dwie Wisły i mecz przeciwieństw... 19. kolejka (piątek)

2018.12.13

News

Sędziowie 19. kolejki

2018.12.13

News

Amaral z EkstraGolem

2018.12.12
News

Pauzujący i zagrożeni 2018/19

2018.12.12
News

Wszystkie gole 18. kolejki 2018/19

2018.12.11
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X