STRONA OFICJALNA
2014.10.03
Piłkarz Miesiąca: Mateusz Piątkowski

W sierpniu Piłkarzem Miesiąca, wybieranym przez Ekstraklasę S.A. wspólnie z "Przeglądem Sportowym" oraz Onetem, został Semir Stilić. Ale już we wrześniu liga miała innych bohaterów. A najlepszy z nich okazał się napastnik Jagiellonii Białystok Mateusz Piątkowski.

Zasady zabawy są proste. Szesnaście głosów pochodzi od kapitanów zespołów Ekstraklasy, ale nie mogą oni głosować na kolegów ze swojej drużyny, natomiast siedemnasty - od internautów, którzy mogą głosować na swoich faworytów na stronach internetowych "Przeglądu Sportowego" i oczywiście na portalu Onet.pl.

O ile w sierpniu  Stilić był właściwie bezkonkurencyjny, o tyle już we wrześniu wybór Piłkarza Miesiąca nie był taki prosty. Po prostu kilku zawodników grał na naprawdę wysokim poziomie, więc Piątkowski miał bardzo silną konkurencję i widać to też w głosowaniu kapitanów drużyn Ekstraklasy. Napastnik Jagiellonii otrzymał 5 głosów od kapitanów, po 3 z kolei trafiły na konto zawodników Legii Warszawa, czyli Miroslava Radovicia i Tomasza Jodłowca. Dwa głosy dostał Sebastian Mila ze Śląska Wrocław i bramkarz PGE GKS Bełchatów Arkadiusz Malarz, a jeden Tomasz Brzyski z Legii Warszawa.  

We wrześniu Mateusz Piątkowski zagrał we wszystkich meczach Jagiellonii w T-Mobile Ekstraklasie i zdobył w nich trzy bramki. Zwłaszcza gol na wagę trzech punktów w meczu z Lechem Poznań miał dużą wagę.

A w ogóle po dziesięciu kolejkach (Piątkowski zagrał w dziewięciu) napastnik Jagiellonii z ośmioma golami przewodzi klasyfikacji strzelców T-Mobile Ekstraklasy. Mowa zatem o zawodniku, który jest jednym z największych, o ile nie największym, odkryciem pierwszej części sezonu 2014/2015. Gratulujemy!


News

Sędziowie 9. kolejki

2019.09.19

News

Pauzujący i zagrożeni 9. kolejki

2019.09.19

News

Wisła Płock 1:0 Legia Warszawa - Derby Mazowsza dla Wisły

2019.09.18

News

8. kolejka w obiektywie

2019.09.18

News

Jagiellonia 0:0 Legia - Bez goli w meczu na szczycie

2019.09.13

News

KGHM Zagłębie 5:0 Wisła Płock - Miedziowi na piątkę

2019.09.13
News

Strzelcy i specjaliści... 8. kolejka (piątek)

2019.09.12
News

Sędziowie 8. kolejki

2019.09.12
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X