STRONA OFICJALNA
2014.09.12
Piłkarz Miesiąca: Semir Stilić

Od sierpnia Ekstraklasa S.A. wspólnie z "Przeglądem Sportowym" oraz Onetem wybierać będzie Piłkarza Miesiąca. Zasady są proste, 16 głosów pochodzi od kapitanów drużyn grających w Ekstraklasie, siedemnasty natomiast - od internautów, którzy mogą głosować na swoich faworytów na stronach internetowych "Przeglądu Sportowego" i oczywiście na portalu Onet.pl. W sierpniu Piłkarzem Miesiąca wybrany został Semir Stilić - i trzeba powiedzieć sobie wprost: był w zasadzie bezkonkurencyjny.

Pomocnik Wisły Kraków zgarnął niemal wszystkie głosy. A że według zasad zabawy, kapitanowie drużyn nie mogą głosować na kolegów z zespołu, to jego przewaga jest jeszcze większa. Bowiem kapitan Białej Gwiazdy Arkadiusz Głowacki nie mógł oddać głosu na Bośniaka. I tylko w czterech przypadkach (wraz z Głowackim) kapitanowie wskazali innego zawodnika niż Stilić. Głosowano na Łukasza Teodorczyka, Macieja Korzyma, Macieja Sadloka oraz na Filipa Starzyńskiego. Każdy z tych zawodników otrzymał po jednym głosie.

W dodatku pomocnik Wisły Kraków wygrał również głosowanie internautów, więc można pokusić się o stwierdzenie, że kibice i kapitanowie drużyn Ekstraklasy byli niemalże jednomyślni. Ale czy można się dziwić? Stilić w sierpniu grał w najgorszym wypadku dobrze, a w dwóch meczach wręcz koncertowo. W spotkaniu 5. kolejki z Lechią Gdańsk zdobył dwie bramki, z kolei w meczu 6. kolejki z Pogonią Szczecin strzelił gola i zaliczył dwie asysty. A akcja, którą rozegrał z Pawłem Brożkiem z pewnością może kandydować do miana akcji sezonu.

Współpraca Pawła Brożka z Semirem Stiliciem wygląda w tym sezonie doskonale. Widać, że obaj zawodnicy szukają się na boisku, lubią ze sobą grać, że nadają na tych samych falach. Trochę to trwało, ale Stilić wszedł w buty Łukasza Garguły, bo jesienią sezonu 2013/14 to właśnie Guła tworzył bardzo skuteczny duet z Brożkiem. Teraz robi to Bośniak.

W sierpniu Stilić pokazał wszystko to, z czego słynie. Czyli zmysł do gry nieszablonowej, zimną krew, bo on właściwie nigdy nie traci głowy na boisku, no i oczywiście dobre uderzenie z rzutów wolnych. Stilić dobrze przygotowany pod względem fizycznym do sezonu, a jest dobrze przygotowany dzięki pracy z Franciszkiem Smudą, to jedna z największych gwiazd T-Mobile Ekstraklasy. Bez dwóch zdań!
 

Foto: W. SIerakowski FOTO SPORT


News

Pauzujący i zagrożeni - 24. kolejka

2020.02.26

News

23. kolejka w obiektywie

2020.02.25

News

Wydarzenie 23. kolejki: Trójki Wojskowych

2020.02.24

News

Wisła P. 1:1 Zagłębie - Wciąż bez wygranej

2020.02.23

News

Sąsiedzki dzień... 23. kolejka (niedziela)

2020.02.22

News

Piast 1:0 Cracovia - Jedna wystarczyła

2020.02.22
News

Arka 3:2 Raków - Niebezpieczny wynik

2020.02.22
News

Obrońcy górnej "piątki"... 23. kolejka (sobota)

2020.02.22
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X