2019.03.31
Pogoń 0:0 Jagiellonia: Dawno niewidziany remis
TAGI: Pogoń Szczecin / Jagiellonia Białystok / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

W 27. kolejce 2018/19 Pogoń Szczecin zremisowała bezbramkowo z Jagiellonią Białystok. Było to pierwsze 0:0 na tym stadionie od września 2017 roku.

W 27. minucie kąśliwy strzał z rzutu wolnego oddał Zvonimir Kozulj, jednak Marian Kelemen był czujny i zdążył z interwencją. Bramkarz Jagi spisał się też dobrze kilkadziesiąt sekund później, gdy mocno z dystansu uderzył Hubert Matynia. W równie dobrej dyspozycji był po drugiej stronie boiska Łukasz Załuska. Miał on szansę wykazać się w 72. minucie. Wtedy to Guilherme uderzał potężnie ze stojącej piłki. Ostatnia okazję na gola miał Michał Żyro na trzy minuty przed końcem. Strzelił mocno, zmuszając golkipera do obrony na raty. Piłka nie przekroczyła jednak linii bramkowej.

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik