2019.03.10
Pogoń 0:3 Zagłębie L.: Ta ostatnia niedziela
TAGI: Pogoń Szczecin / LOTTO Ekstraklasa / Zagłębie Lubin / 25. kolejka /

Domowa passa przerwana. Po 8 zwycięstwach z rzędu w Szczecinie Pogoń musiała uznać wyższość Zagłębia Lubin. W ramach 25. kolejki LOTTO Ekstralasy drużyna z Dolnego Śląska pokonała Portowców 3:0 po bramkach Damjana Bohara, Filipa Starzyńskiego oraz Patryka Tuszyńskiego.

Komplet publiczności zasiadł na trybunach Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera. Pogoń rozgrywała ostatni mecz na aktualnym obiekcie, bowiem od przyszłego tygodnia ruszą pracę modernizacyjne. Goście zepsuli nieco święto ekipie ze Szczecina. Wprawdzie uderzenie Flipa Starzyńskiego odbił Łukasz Załuska, ale piłkę przejął Damjan Bohar i w drugim spotkaniu z rzędu wpisał się na listę strzelców. W pierwszej połowie szansę na wyrównanie mieli Mariusz Malec oraz Radosław Majewski. Ten pierwszy minimalnie chybił, a strzał drugiego fenomenalnie wybronił Konrad Forenc.

W drugiej połowie Zagłębie podwyższyło rezultat. Ricardo Nunes faulował Patryka Tuszyńskiego w polu karnym rywali. Pewnym egzekutorem z linii 11. metra okazał się niezawodny Filip Starzyński, dla którego było to 7. trafienie z rzutu karnego. Kilka chwil później kropkę nad „i” postawił Patryk Tuszyński, a ekipa z Lubina pewnie pokonała Pogoń. Tym samym przerwała Portowcom serię 8 zwycięskich, domowych meczów z rzędu.