2018.11.09
Pogoń 2:1 Legia: Dopłynęli do zwycięstwa
TAGI: legia warszawa / Pogoń Szczecin / LOTTO Ekstraklasa / 15. kolejka /

Dobra passa Portowców trwa. Pogoń Szczecin pokonała Legię Warszawa 2:1 w ramach 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bramki dla Portowców zdobyli Kamil Drygas oraz Zvonimir Kožulj, natomiast jedyne trafienie dla aktualnych mistrzów Polski zanotował André Martins.

W Szczecinie rywalizowały zespoły, które ostatnio prezentowały się znakomicie na rodzimych boiskach. Już w 12. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie – piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Radosław Majewski, a między słupki posłał ją kapitan – Kamil Drygas. W pierwszej części Pogoń nie pozwoliła Legii na stworzenie stuprocentowej sytuacji.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i to Portowcy kontrolowali przebieg spotkania, co zaowocowało drugim golem. Autorem przepięknego trafienia okazał się Zvonimir Kozulj, który strzałem z 30 metrów przymierzył w samo okienko. Legia zdołała zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie, lecz było już za późno, być wywieźć chociażby punkt ze Szczecina.