2018.12.20
Pogoń 2:1 Śląsk: Pewni u siebie
TAGI: Pogoń Szczecin / Śląsk Wrocław / LOTTO Ekstraklasa / 20. kolejka /

Siódme z rzędu domowe zwycięstwo zanotowała Pogoń Szczecin. Portowcy pokonali Śląsk Wrocław 2:1 w ramach 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy prowadzili podopieczni Tadeusza Pawłowskiego po bramce Marcina Robaka, ale po zmianie stron wynik ustalili Kamil Drygas oraz Iker Guarrotxena.

W pierwszej części obie ekipy utrzymywały się przy piłce i konstruowały akcje, jednak nie zdołały wykreować stuprocentowej sytuacji. Dopiero w tuż przed przerwą na prowadzenie wyszli goście. Marcin Robak otrzymał idealne prostopadłe podanie, przebiegł przez połowę boiska z futbolówką i pokonał Łukasz Załuskę, notując 11. trafienie w sezonie.

Po zmianie stron Pogoń wzięła się za odrabianie strat. Do wyrównania doprowadził Kamil Drygas. Kapitan Portowców wykorzystał zamieszanie w polu karnym Śląska i z półobrotu umieścił piłkę tuż przy słupku. Nie minęło kilka minut, uderzeniem z 16. metra popisał się Radosław Majewski. Trafił w słupek, ale futbolówka wylądowała pod nogami Ikera Guarrotxeny, który bez problemów skierował ją do siatki.