2018.09.21
Pogoń 2:1 Wisła K.: Jak wygrywać, to z liderem
TAGI: Pogoń Szczecin / Wisła Kraków / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Na start 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy czekająca wciąż na zwycięstwo Pogoń Szczecin podejmowała liderującą Wisłę Kraków. Dzięki dwóm bramkom Adama Buksy to Portowcy zgarnęli trzy punkty i doczekali się przełamania.

Mecz ledwo się rozpoczął, a gospodarze już mieli pierwszą sytuację – Radosław Majewski uderzył jednak zbyt lekko. Riposta Wisły nadeszła w 12. minucie, gdy po efektownej akcji Zdenek Ondrasek zgrał piętą do Dawida Korta, który strzelił nad poprzeczką. Nie minął kwadrans gry, zanim szczecinianie objęli prowadzenie. Błąd przy dośrodkowaniu popełnił Mateusz Lis, co wykorzystał Adam Buksa, głową kierując piłkę do siatki. Było to jego pierwsze trafienie w tym sezonie.

Chwilę po zmianie stron napastnik Pogoni podwoił swój dorobek. Niepewną interwencją ułatwił mu to Maciej Sadlok. Podopieczni Kosty Runjaicia prowadzili już 2:0 i byli na dobrej drodze do przełamania. Co prawda w 82. minucie Jesus Imaz strzałem z bliska zdobył kontaktową bramkę dla Wisły, ale to wszystko, na co było dziś stać liderujący zespół. Szczecinianom udało się więc wywalczyć pierwszy komplet punktów w tych rozgrywkach.