2018.08.25
Pogoń 2:3 Lechia: Serie trwają dalej
TAGI: lechia gdańsk / Pogoń Szczecin / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Świetne widowisko stworzyli piłkarze Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk. Na koniec lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli 3:2. Taki wynik oznacza, że gdańszczanie pozostaną jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

Jak dotąd Pogoń ani razu nie wygrała, z kolei gdańszczanie wciąż byli bez porażki. Pierwsze nieśmiałe ataki to strzał głową Stevena Vitorii w 19. minucie oraz uderzenie z dystansu Tomasza Hołoty kilkadziesiąt sekund później. Mecz rozkręcił się, gdy 41. minucie Portowcy objęli prowadzenie za sprawą Kamila Drygasa, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym. Wkrótce na ratunek gościom przybył jednak Lukas Haraslin. W 49. minucie skrzydłowi Lechii zwiódł obrońców rywali i trafił na 1:1. Taki wynik nie utrzymał się długo. Pięć minut później zmiennik Michał Mak celnie dośrodkował na głowę Stevena Vitorii, a ten, w odróżnieniu od próby z pierwszej połowy, skierował piłkę do siatki.

Szczecinianie nie dawali za wygraną i wrócili do gry w 66. minucie, gdy Kamil Drygas pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Filipa Mladenovicia. Zwycięstwo było dziś jednak pisane podopiecznym Piotra Stokowca. Decydującą bramkę zdobył na dwadzieścia minut przed końcem Adam Chrzanowski. Tuż przed ostatnim gwizdkiem Pogoń w desperackim zrywie mogła wyrównać, ale najpierw świetnie spisał się Dusan Kuciak, a po dobitce futbolówka zatrzymała się na słupku. Tym samym gospodarze nadal muszą czekać na pierwszy komplet punktów, z kolei Lechia przedłużyła serię spotkań bez porażki.