2019.02.15
Pogoń 3:1 Górnik: U siebie ciągle wygrywają
TAGI: Pogoń Szczecin / Górnik Zabrze / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Pogoń Szczecin nie przestaje wygrywać na własnym stadionie. Portowcy notują już serię ośmiu domowych zwycięstw z rzędu. Na start 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonali Górnika Zabrze 3:1 po golach Radosława Majewskiego, Zvonimira Kozulja i Mariusza Malca.

Na boisku w Szczecinie spotkali się dwaj gracze, którzy w tym sezonie oddają najwięcej strzałów na bramkę - Radosław Majewski i Igor Angulo. To właśnie oni brylowali w pierwszej fazie meczu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się hiszpański napastnik Górnika, który w 12. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Tym samym awansował na dziesiąte miejsce wśród najskuteczniejszych obcokrajowców ligi. Radosław Majewski odpowiedział w 18. minucie, gdy udało mu się trafić do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego.

Niedługo później gospodarze objęli prowadzenie. Wszystko za sprawą Zvonimira Kozulja, który dopadł do piłki przed szesnastką i bez przyjęcia huknął na bramkę rywali. Uderzenie było na tyle mocne, że Martin Chudy nie poradził sobie z interwencją. Podopieczni Kosty Runjaicia przypieczętowali swój triumf w 51. minucie. Wtedy strzał Adama Buksy poprawił Mariusz Malec, zdobywając swoją premierową bramkę w Ekstraklasie.

Piast 1:0 Lech: Mistrzostwo dla Piasta!