2019.04.24
Pogoń 3:4 Lechia: Szaleństwo w drugiej połowie
TAGI: Ekstraklasa / LOTTO Ekstraklasa / Pogoń Szczecin / lechia gdańsk /

W 32. kolejce LOTTO Ekstraklasy obejrzeliśmy jeden z najbardziej emocjonującyh meczów tego sezonu. Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk wymieniały cios za ciosem, ostatecznie skończyło się wynikiem 4:3 dla gości.

Pierwszą połowę tego meczu należy potraktować jako przystawkę przed daniem głównym, jakim była niezwykle emocjonująca druga część spotkania. Wynik otworzył w 52. minucie Sebastian Walukiewicz, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Wyrównanie nadeszło w 71. minucie, gdy Artur Sobiech pewnie wykorzystał rzut karny. Lechia nie poprzestała na jednym ciosie i już kilkadziesiąt sekund później wyprowadziła drugi. Tym razem do siatki trafił Konrad Michalak.

Gościom nie udało się długo utrzymać prowadzenia, a zadbał o to Zvonimir Kozulj. Pomocnik szczecinian miał dziś dobrze nastawiony celownik, bo dwukrotnie umieścił piłkę w siatce - w 80. i w 82. minucie. Piłkarze Piotra Stokowca wcale nie przejęli się straconymi bramkami i dalej atakowali, zresztą z powodzeniem. Na siedem minut przed końcem na listę strzelców wpisał się Patryk Lipski. Końcowy wynik ustalił za to w 89. minucie Artur Sobiech. Szalony mecz skończył się zatem wynikiem 4:3 dla przyjezdnych.