2018.10.06
Pogoń 4:0 Wisła P.: Kolejna wygrana Portowców
TAGI: Wisła Płock / Pogoń Szczecin / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Początek sezonu mieli nieudany, ale teraz idą jak burza. Piłkarze Pogoni Szczecin zaliczyli już trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem nie dali szans Wiśle Płock, pokonując ją 4:0.

Na początku spotkania Kamil Drygas został mocno poturbowany i wydawało się nawet, że będzie musiał opuścić boisko. Tymczasem pomocnik Pogoni nie tylko wrócił do gry, ale już w 17. minucie zamknął dośrodkowanie Radosława Majewskiego i otworzył wynik. Goście usiłowali nawiązać walkę i mogli wyrównać w 28. minucie, lecz Nicolas Varela trafił w słupek. W drugiej połowie pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli szczecinianie.

Na dwadzieścia minut przed końcem Sebastian Kowalczyk przedarł się prawą stroną i strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi rywali. Kilka minut później młody piłkarz dorzucił do gola asystę, po tym jak zagrał prostopadle do Adama Buksy, a ten zwiódł obrońców w polu karnym i celnie uderzył. Czwarty gol to samobój Igora Łasickiego, jednak nie doszłoby do niego, gdy nie Dawid Błanik, który do końca akcji szedł za piłką.

Jagiellonia 0:4 Zagłębie L.: Popis Miedziowych