2017.10.21
Pogoń - Bruk-Bet Termalica: Konsekwencja gości
TAGI: skróty / PogońSzczecin / Bruk-BetTermalicaNieciecza /
Autor: MP Fot. 400mm

W sobotni wieczór Pogoń, podejmowała w Szczecinie, Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Portowcy przed tym spotkaniem byli jedyną drużyną w LOTTO Ekstraklasie, która nie wygrała jeszcze meczu na własnym stadionie i tę niekorzystną serię podtrzymali. Goście wygrali 2:3, strzelając dwa gole w ostatnich dziesięciu minutach spotkania.

Początek meczu to zdecydowana przewaga gości, czego potwierdzeniem była bramka już w 3. minucie meczu. Autorem gola był Łukasz Piątek, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Z minuty na minutę to jednak drużyna gospodarzy zaczynałą się rozkręcać, czego efektem było wyrównanie w 31. minucie. Rzut karny pewnie na gola zamienił Adam Frączczak. Po zmianie stron to nadal Portowcy byli w natarciu. Gospodarze wyszli na prowadzenie zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Drugą bramkę w tym meczu strzelił Frączczak, dobijając uderzenie Rafała Murawskiego. Kolejne minuty przyniosły zmianę obrazu gry, i to goście zaczęli przejmować inicjatywę. Konsekwencja Bruk-Betu Termaliki w ataku, przyniosła efekt w 82. minucie. Zamieszanie podbramkowe wykorzystał Maksimenko. Goście nie zamierzali na tym poprzestać. Kolejne ataki przyniosły następnego gola. W 89. minucie pięknym strzałem popisał się Dawid Guba i to goście wywieźli ze Szczecina trzy punkty.