2018.05.12
Sandecja - Cracovia: Spadek nowosądeczan
TAGI: cracovia / Sandecja Nowy Sącz / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

O być albo nie być grali dziś zawodnicy Sandecji Nowy Sącz. Na stadionie w Mielcu przegrali jednak 0:1 z Cracovią po golu Michała Helika. Znaczy to, że nie mają już szans na utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie.

Broniący się przed spadkiem nowosądeczanie zaczęli ambitnie, ale wkrótce do głosu doszła Cracovia. Już w 9. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Michał Helik. Niedługo potem ten stoper potwierdził jednak, że jak na obrońcę jest wyjątkowo bramkostrzelny i w 29. minucie meczu uderzył głową celnie, dając Pasom prowadzenie.

W 57. minucie Sandecja mogła poprawić swoje położenie, bo otrzymała rzut karny. Maciej Małkowski strzelił jednak źle, pozwalając Adamowi Wilkowi na łatwą interwencję. Gospodarze desperacko potrzebowali bramek, żeby nie spaść już w tej kolejce. W 83. minucie trafić mógł Adrian Danek, lecz przestrzelił z rzutu wolnego tuż zza szesnastki. Ostatecznie wynik nie zmienił się, czyli wiemy już, że w przyszłym sezonie Ekstraklasy nie zobaczymy Sandecji.

SANDECJA NOWY SĄCZ 0:1 CRACOVIA