STRONA OFICJALNA
2018.02.16
Sandecja - Korona: Oko za oko. Diaw za Diawa

Emocjonujący mecz otworzył zmagania w ramach 23. kolejki. Korona Kielce była dwukrotnie na prowadzeniu, Sandecja Nowy Sącz - raz. Ostatecznie jednak skończyło się na remisie 3:3.

Rzadkim wyczynem w tym starciu popisał się obrońca kielczan - Elhadji Pape Diaw. Senegalczyk najpierw strzelił samobójczego gola, co dawało wynik 3:2 na korzyść gospodarzy. Dziesięć minut później odkupił jednak swoje winy. Tym razem jego strzał został skierowany do właściwej bramki. Dzięki temu Korona wyrwała jeden punkt na stadionie w Niecieczy. Dzięki temu udało jej się przedłużyć serię bez porażki na tym obiekcie. Kielecki zespół w sześciu spotkaniach w tej miejscoości w Ekstraklasie zanotował cztery zwycięstwa oraz dwa remisy. W tym sezonie takim wyczynem jak Diaw popisał się wczesniej tylko Błażej Augustyn z Lechii Gdańsk.

 

Przed tym niecodziennym dubletem Senegalczyka gole strzelili jeszcze: Filip Piszczek i Michal Piter-Bucko dla Sandecji oraz Goran Cvijanović i Nika Kaczarawa dla Korony. Korona w drugim meczu w tym roku zdobyła trzy bramki nie dało jej to jednak wygranej. O wiele bardziej zwycięstwo było potrzebne jednak beniaminkowi. Wobec remisu nowosądeczanie wydłużyli serię meczów bez triumfu do czternastu spotkań z rzędu! Po raz pierwszy pod wodzą Kazimierza Moskala zdobyli natomiast punkty.

 

 

SANDECJA NOWY SĄCZ 3:3 KORONA KIELCE

(Filip Piszczek, Michal Piter-Bucko, Elhadji Pape Diaw /sam./ - Goran Cvijanović, Nika Kaczarawa, Elhadji Pape Diaw)

 


News

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik

2019.06.06

News

Ligowcy w grze o EURO 2020

2019.06.06

News

Rozpoczęto prace nad centrum treningowym Cracovii w Rącznej

2019.05.31

News

Akademie Klasy Ekstra: Kraków (Cracovia)

2019.05.25

News

#BliżejGry: Zwycięzcy konkursu dla najbardziej aktywnych

2019.05.24

News

Akademie Klasy Ekstra: Sosnowiec

2019.05.24
News

MŚ U-20: Zaczynamy polski mundial!

2019.05.23
News

Akademie Klasy Ekstra: Gliwice

2019.05.23
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X