2019.08.02
SKRÓT: Arka 1:1 Korona - Pierwszy punkt w sezonie

3. kolejka 2019/20 rozpoczęła się od meczu Arki Gdynia z Koroną Kielce. Obejrzeliśmy dwa ładne gole, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Już w pierwszym kwadransie goście wypracowali sobie parę niezłych sytuacji. W 9. minucie Michal Padapodopulos próbował sięgnąć piłki na wślizgu i niewiele mu zabrakło, by umieścić ją w siatce. Kilka chwil później w doskonałej pozycji przed bramką znalazł się Matej Pučko, jednak nie udało mu się oddać strzału. Wreszcie nadeszła 17. minuta. Wówczas Korona przeprowadziła świetną akcję, na końcu której Matej Pučko wystawił futbolówkę Jakubowi Żubrowskiemu, a ten otworzył wynik.

Gospodarze mogli wyrównać jeszcze w pierwszej połowie, ale w stuprocentowej sytuacji fatalnie przestrzelił Fabian Serrarens. Wynik zmienił się dopiero, gdy w 51. minucie sprawy w swoje ręce wziął Adam Deja. Oddał rewelacyjny strzał z dystansu i tym samym stał się pierwszym zdobywcą bramki dla Arki w tym sezonie. Dla gdynian była to także pierwsza zdobycz punktowa.

Dzień bastionów... 18. kolejka (niedziela)