2019.07.27
SKRÓT: Cracovia 1:2 ŁKS Łódź - Pierwsza wygrana po powrocie
TAGI: cracovia / ŁKS Łódź / 2019/2020 /

ŁKS Łódź odniósł pierwsze zwycięstwo po powrocie do ligi. W 2. kolejce sezonu 2019/2020 beniaminek pokonał Cracovię na wyjeździe 2:1, a bramkę na wagę 3 punktów zdobyli Łukasz Sekulski oraz Maksymilian Rozwandowicz. Podopieczni Kazimierza Moskala przerwali serię 7 kolejnych spotkań bez wygranej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dwie świetne okazje do objęcia prowadzenia mieli gospodarze za sprawą Rafaela Lopesa, jednak za pierwszym razem piłka przeszła obok lewego słupka, a za drugim trafiła w poprzeczkę. Niespodziewanie wynik spotkania otworzył ŁKS Łódź. Całą akcję rozpoczął Dani Ramírez, który świetnie znalazł Łukasza Sekulskiego, a ten posłał futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron na bramkę Cracovii szarżował beniaminek. Hiszpan oddał strzał, który sprawił trochę kłopotu Michalowi Peškoviciowi. Bramkarz gospodarzy wypuścił piłkę przed siebie, jednak dobitka zawodnika ŁKS-u była nieskuteczna. W 56. minucie wynik podwyższył Maksymilian Rozwandowicz, wykorzystując rzut karny. Honorowe trafienie w końcówce meczu zaliczył Sergiu Hanca.