2019.07.26
SKRÓT: Górnik 1:0 KGHM Zagłębie - Pierwsza wygrana gospodarza
TAGI: Górnik Zabrze / KGHM Zagłębie Lubin / PKO Ekstraklasa / 2019/2020 /

W pierwszym meczu 2. kolejki Górnik Zabrze pokonał KGHM Zagłębie Lubin 1:0. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 73. minucie, a jej autorem został Jesús Jiménez.

Na pierwszy groźny strzał kibice przy ulicy Roosevelta czekali prawie pół godziny, jednak to nie ich ulubieńcy stworzyli premierową okazję do zdobycia bramki w 2. serii gier. Filip Starzyński zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, lecz nieznacznie się pomylił. Z drugiej strony Igor Angulo posłał piłkę tuż nad bramką Zagłębia.

W drugą połowę z impetem weszli gospodarze. Kamil Zapolnik oddał pierwszy celny strzał w meczu, ale w między słupkami świetnie spisał się Konrad Forenc. W 57. minucie futbolówka po wyrzucie z linii bocznej trafiła do Bartosza Kopacza, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Chwilę później z 16. metra chybił Patryk Tuszyński. Jedyne trafienie zanotowali gospodarze, a konkretniej Jesús Jiménez, dzięki czemu Górnik jako pierwszy gospodarz wygrał spotkanie w sezonie 2019/2020.