2019.08.10
SKRÓT: Górnik 1:0 Raków - Zadecydował samobój
TAGI: Górnik Zabrze / Raków Częstochowa / 2019/2020 / 4. koleka /

Trzy punkty dla zespołu z Zabrza. Górnik pokonał Raków Częstochowa 1:0 w 4. kolejce sezonu 2019/2020. Gospodarze zgarnęli komplet oczek po samobójczym trafieniu Igora Sapały.

Początkowo w pierwszej połowie przewagę miał Górnik, lecz później do głosu doszedł beniaminek. Najgroźniejszą sytuację stworzyli goście – po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Andrija Luković uderzył głową na bramkę, ale piłka przeszła obok słupka.

Po zmianie stron drużyna z Częstochowy rozpoczęła szturm na połowie rywali. Najpierw po dogodnej sytuacji zakończonej strzałem, futbolówka trafiła w słupek, a kilka chwil później po uderzeniu Petra Schwarza piłka przeszła nad poprzeczką. Kiedy zawodnicy Rakowa przejęli inicjatywę, na prowadzenie wyszli podopieczni Marcina Brosza po samobójczym trafieniu Igora Sapały.

Gospodarze na odkuwaniu... 6. kolejka (niedziela)