2019.08.02
SKRÓT: KGHM Zagłębie 2:2 Jagiellonia - Młodzi ratują wynik
TAGI: Jagiellonia Białystok / Ekstraklasa / KGHM Zagłębie Lubin / PKO BP Ekstraklasa /

W drugim piątkowym meczu 3. kolejki 2019/20 KGHM Zagłębie zdołało odrobić dwubramkową stratę do Jagiellonii Białystok, by ostatecznie zremisować 2:2. Aż trzy bramki w tym spotkaniu padły łupem młodzieżowców.

Długo przewagę mieli goście. To oni jako pierwsi doszli do naprawdę groźnej sytuacji. Mowa o akcji z 22. minuty, gdy Tomas Prikryl pokusił się na sprytny strzał lobem zza szesnastki. Po jego kopnięciu piłka odbiła sie jednak od poprzeczki. Z czasem podopieczni Ireneusza Mamrota dopięli swego. W 35. minucie Martin Pospisil posłał długie prostopadłe podanie, następnie Tomas Prikryl zgrał do Patryka Klimali, a ten z bliska umieścił futbolówkę w siatce.

Początek drugiej połowy to znów dominacja Jagi, przypieczętowana bramką Jesusa Imaza z 66. minuty. Gdy wydawało się, że białostoczanie zmierzają po trzy punkty, do gry wkroczyli młodzieżowcy z Lubina. Najpierw, w 70. minucie, rewelacyjnym strzałem głową popisał się Patryk Szysz. Niedługo później do wyrównania doprowadził Łukasz Poręba.

Gospodarze na odkuwaniu... 6. kolejka (niedziela)