2019.07.28
SKRÓT: Korona 1:2 Legia - Rzutem na taśmę

Legia wygrywa w Kielcach po bramce w samej końcówce. W ramach 2. kolejki sezonu 2019/2020 zespół z Warszawy pokonał Koronę 2:1. Wynik spotkania otworzył Arvydas Novikovas, a do wyrównania doprowadził tuż przed przerwą Michal Papdopulos. W ostatniej akcji meczu do zwycięstwa swoją ekipę zaprowadził Walerian Gwilia.

Wyrównany pierwszy kwadrans zaserwowali nam zawodnicy Korony oraz Legii. Znakomitą sytuację zmarnował Wato Arweładze. Marcin Cebula zagrał piłkę do niekrytego Gruzina, a ten posłał ją wysoko nad poprzeczką. Na prowadzenie wyszła Legia za sprawą Arvydasa Novikovasa, dla którego był to pierwszy ligowy gol w nowych barwach. Tuż przed przerwą fantastycznym uderzeniem popisał się Michal Papadopulos, doprowadzając do wyrównania.

Po zmianie stron tempo spotkania spadło. Gwilia miał okazję do zdobycia bramki uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz między słupkami dobrze spisał się Paweł Sokół. Co nie udało się ze stałego fragmentu gry, wyszło w ostatniej akcji meczu i Gruzin po wrzutce z autu wpakował futbolówkę do siatki.

Dzień bastionów... 18. kolejka (niedziela)